PREPORUČUJEMO REKREACIJU:

17.11.2014.

Izvještaj sa 19. Međunarodnog plivačkog mitinga - Samir Ćirak Ćiro

U subotu 15.11.2014. godine u organizaciji plivačkog kluba „Zmaj-Alpamm", na bazenu Hotela Tuzla održan je 19. Međunarodni plivački miting ''Samir Ćirak-Ćiro''. Miting se ove, kao i prošlih godina, nalazi u kalendaru Evropske plivačke federacije (LEN). 

 

cirak_ciro_2014


 
Radi se o najstarijem BiH plivačkom takmičenju i jedinom plivačkom takmičenju u Tuzli i Tuzlanskom kantonu, a koji se tradicionalno organizuje svake godine u znak sjećanja na tragično poginulog člana P.K. „Zmaj-Alpamm" Samira Ćiraka-Ćiru i sve mlade koji su 25. maja 1995. godine poginuli na tuzlanskoj Kapiji. 

Na mitingu je učestvovalo 15 plivačkih klubova (PK „Vojvodina"-Novi Sad, PK „Barutana"-Vinkovci, Vinkovački plivački klub-Vinkovci, PK „Osijek-Žito"-Osijek, „GKVS"-Sarajevo, PK „Bosna"-Sarajevo, PK „Sport-Time"-Sarajevo, PK „Čelik-Željezara"-Zenica, PK „Galeb-Gikil"-Lukavac, PK „Sloboda"-Tuzla, GKVS „Jedinstvo"-Tuzla, PK „Lisičići"-Konjic, APK „Zrinjski"-Mostar, PK „Mladost"-Banja Luka, i PK „Zmaj-Alpamm"-Tuzla) sa 239 takmičara iz 3 države: Srbije, Hrvatske i Bosne i Hercegovine.  

Takmičarski program je bio sastavljen od ukupno 9 disciplina i revijalne muško-ženske štafete 8x50 metara delfin, a takmičenje je organizovano za 3 kategorije, u muškoj i ženskoj konkurenciji: 

 

Oborena su 2 državna rekorda; 

Bakir Babović iz Plivačkog kluba „Galeb-GIKIL" iz Lukavca u disciplini 50 metara prsnim stilom u kategoriji mlađih juniora sa rezultatom 0:30,98. 

Emina Pašukan iz Plivačkog kluba „Bosna" iz Sarajeva u disciplini 100 metara prsnim stilom u kategoriji mlađih kadetkinja sa rezultatom 1:16,18. 
 
Organizator je dodijelo specijalne nagrade za memorijalnu trku 100 metara delfin i najvrijednije rezultate u muškoj i ženskoj konkurenciji, a dobitnici i pobjednici su bili slijedeći:  

Pobjednici memorijalne trke 100 metara delfin:  

MUŠKARCI: 

'96 godište i stariji: Matej Svilar („Vinkovački plivački klub"-Vinkovci). 
'97-'98: Maid Sukanović (PK „Zmaj-Alpamm"-Tuzla). 
'99 i mlađi: Harun Fazlagić (PK „Bosna"-Sarajevo). 

ŽENE: 

'98 i starije: Ivana Vujačić (PK „Vojvodina"-Novi Sad). 
'99-'00: Negra Ahmetspahić (GKVS"-Sarajevo). 
2001 i mlađe: Emina Pašukan (PK „Bosna"-Sarajevo). 

Najvrijedniji (FINA) rezultati:  

MUŠKARCI: 
'96 godište i stariji: Vedad Ramić (PK „Bosna"-Sarajevo) 611 bodova na utrci 50 metara slobodno. 
'97-'98: Bakir Babović (PK „Galeb-GIKIL"-Lukavac) 541 bod na utrci 50 metara prsno. 
'99 i mlađi: Anđelo Šimić (PK „Bosna"-Sarajevo) 566 bodova na utrci 50 metara slobodno. 
ŽENE: 
'98 i starije: Emina Sejdinović (PK „Sloboda"-Tuzla) 562 boda na utrci 50 metara slobodno. 
'99-'00: Narda Brodović (GKVS"-Sarajevo) 573 bodova na utrci 50 metara slobodno. 
2001 i mlađe: Emina Pašukan (PK „Bosna"-Sarajevo) 566 bodova na utrci 50 metara prsno. 
 
U revijalnoj štafeti 8x50 metara delfin, sa mješovitim sastavom 4 muška+4 ženska, 1. mjesto zauzela je ekipa PK „Bosna"-Sarajevo, P.K. „Sloboda"-Tuzla zauzela je 2. mjesto, dok je 3. mjesto zauzela ekipa PK „Sport-Time"-Sarajevo. 
 
P.K. „Zmaj-Alpamm" je učestvovao sa 52 takmičara (21 plivačica i 31 plivač): Merdić Asja, Šehanović Anida, Mustajbašić Merisa, Hrustić Mila, Alispahić Asja i Ajas, Aščić Ajla, Dračić Amna, Ercegović Maja, Hadžimehmedović Amina, Hasanović Dženita i Džejlana, Isić Ena, Kikanović Nejra i Naida, Markelić Mia, Pirić Emina, Čosić Emina, Hodžić Damir, Simić Vladimir, Sukanović Maid, Hodžić Amer, Halilović Azur, Karić Belmin, Bajramović Harun, Begić Tarik, Ibrahimagić Benjamin i Azra, Žabić Azur, Škahić Faris, Dračić Kenan, Fišeković Anis, Klopić Harun, Emmir Jahić, Odobašić Omar, Ostrvica Harun i Emir, Pajić Teo, Sarajlić Adnan, Šehanović Adnan, Alan Smailhodžić, Arslan Pezić, Danis Karahodža, Đozić Faris, Hamza Mehmedović, Armin Halilović, Ishak Šmigalović i Sanjin Građankić. 
 
Takmičari P.K. ''Zmaj-Alpamm'' su osvojili 13 medalja (5 zlatnih, 6 srebrnih i 2 bronzane) i ostvarili sljedeće zapažene rezultate: 

Simić Vladimir (1997) je bio dva puta 1. na 200 mješovito i 100 leđno u kategoriji '97-'98 godišta. 

Sukanović Maid (1997) je bio dva 1. na 100 delfin i 100 slobodno u kategoriji '97-'98 godišta. 

Alispahić Asja (2001) osvojila je 1. mjesto na 100 prsno i 2. mjesto na 50 prsno u kategoriji '01 godišta i mlađe. 

Hodžić Damir (1993) je bio dva puta 2. na 200 mješovito i 50 slobodno u kategoriji '96 i stariji. 

Hodžić Amer (1996) zauzeo je 2. mjesto na 50 prsno u kategoriji '97-'98 godišta. 

Šehanović Anida (1998) je bila 2. na 100 slobodno u kategoriji '98 godišta i starije. 

Ibrahimagić Azra (2002) zauzela je 2. mjesto u disciplini 100 prsno u kategoriji '01 godišta i mlađe. 

Hrustić Mila (2004) osvojila je 3. mjesto u disciplini 100 prsno u kategoriji '01 godišta i mlađe. 

Hasanović Dženita (1996) je zauzela 3. mjesto na 100 slobodno u kategoriji '98 godišta i starije. 

Ostali plivači i plivačice našeg kluba su popavili svoja najbolja vremena i tako na najbolji način pred domaćom publikom pokazali dobru formu pred nadolazeće međunarodne mitinge u 2014. godini. 
 
Za takmičarski podmladak iz naše škole plivanja ovo je bilo prvo takmičenje gdje su pokazali da su veliki talenti. Ovo je i veliko priznanje našoj školi plivanja koja nastavlja sa produkcijom plivačica i plivača, koji poslije u takmičarskom pogonu kluba nastavljaju vrijedno sa treninzima i postižu zavidne uspjehe.  
Za sve one koji još uvijek ne znaju plivati pozivamo ih da se prijave u našu školu plivanja ''Zmajček'' koja svoje treninge održava tokom cijele godine srijedom i petkom od 17:30-18:30 i nedjeljom od 09:30-10:30 sati, a možete nam se obratiti i putem telefona 061/185-391, putem emaila pkzmaj@gmail.com, a sve dodatne informacije možete naći na našoj web stranici www.pkzmaj.com ili naš pronaći putem našeg facebook profila Plivački Klub Zmaj- Alpamm. 
 
Zahvaljujemo se svim našim prijateljima, sponzorima i medijima koji su pomogli održavanje ovog velikog i značajnog mitinga! 
 
Svim plivačima, trenerima i klubovima čestitamo na izvanrednim rezultatima i želimo im puno sreće i uspjeha u daljem radu!