Odigrano je treće i četvrto kolo Vaterpolo lige KS‏

Ovog vikenda na Olimpijskom bazenu Otoka, odigrano je treće i četvrto kolo Vaterpolo lige Kantona Sarajevo.

vaterpolo_liga_cetvrto_kolo_rezultati

U subotu su snage odmjerili mlađi juniori.

Prvi susret bio je između Akademije B (I) i Torpeda. Igrači Akademije B su u prve dvije četvrtine utakmice uspjeli da ostvare prednost, koja je bila dovoljna za konačnih 9:5 (4:0)(3:1)(0:1)(2:3). Armin Mezit (Akademija B) sa tri pogotka bio je najbolji pojedinac na utakmici.

Mladost i Orka odmjerili su snage u drugoj utakmici. Uvjerljivu i efikasnu igru u ovom susretu, demonstrirali su igrači Mladosti, koji su slavili pobjedu 20:5 (6:0)((4:1)(6:2)(4:2). Najbolji akter bio je Timur Babić (Mlados) sam devet pogodaka.

Juniori su svoje utakmice igrali danas.

Akademija B u prvoj utakmici savladala je Torpedo (II) rezultatom 19:4 (2:0)(5:0)(4:3)(8:1). Benjamin Tahmaz (Akademija B) bio je najbolji igrač i strijelac susreta sa sedam pogodaka.

Druga utakmica odigrana je između Mladosti i Torpeda (I). Bila je to veoma zanimljiva i neizvjesna utakmica do posljednje četvrtine, kada su   igrači Torpeda iskoristili pad koncentracije i nervozu kod igrača Mladosti, te slavili rezultatom 17:8 (4:1)(3:3)(4:4)(6:0). Kod pobjednika najbolji je bio Adin Idrizović sa devet pogodaka, dok je u Mladosti najbolji bio Faris Đugum sa tri pogotka.

1. Torpedo I 43:10 6
2. Akademija B 36:13 6
3. Mladost 17:34 0
4. Torpedo (II) 6:45 0

U subotu 30. marta 2013. godine, biće odigrano naredno kolo Vaterpolo lige Kantona Sarajevo.