PREPORUČUJEMO REKREACIJU:

17.03.2013.

KK Kumite na međunarodnom prvenstvu u Mostaru‏

Članovi Karate kluba „Kumite" iz Zenice su u subotu 16.03.2013.g. nastpili na Međunarodnom prvenstvu Mostar 2013. Naš klub je ovaj put predstavljao 21 takmičar koji su svojim odličnim nastupima osvojili ukupno 21 medalju, devet zlatnih, osam srebrenih i četiri bronzane.

 

novosti_kk_kumite_takmicenje_mostar


Međunarodno prvenstvo Mostar 2013 je jedno od jačih takmičenja na kojima je naš klub nastupio, ali usprkos toj činjenici, naši odabranici su ponovno napravili velike probleme svojoj konkurenciji. Konkurenciju su pored klubova iz Bosne i Hercegovine činili i predstavnici iz Slovenije sa veoma jakom postavom, kao i takmičari iz Srbije, Hrvatske i Njemačke. Još jedna lijepa činjenica jeste da se takmičenje odvijalo pod kontrolom prvih trenera Svjetske fudokan federacije, braće Prof. Dr Ilija i Prof. Dr Vladimir Jorga.

Najzapaženije nastupe iz Karate kluba „Kumite" su imali sljedeći takmičari:

    Amina Mucić, 1. mjesto Kate i 1. mjesto Kihon Ippon Kumite, 6-7 godina
    Anes Durmić, 2. mjesto Ko-Go Kumite, Kadeti
    Adna Pašalić, 2 mjesto Kihon, 8-9 godina
    Amila Ismić, 1. mjesto Ko-Go Kumite i 3. mjesto Kate Kadetkinje
    Banjamin Dujmović, 2. mjesto Kate, 10-11 godina
    Halid Đulić, 3. mjesto Yiu Ippon Kumite, 10-11 godina
    Hanad Huseinspahić, 2. mjesto Kihon i 2. mjesto Kate 6-7 godina
    Hamza Husaković, 1. mjesto Kate i 2. mjesto Kihon Ippon Kumite, 8-9 godina
    Imran Fetić, 1. mjesto Kihon i 1. mjesto Kihon Ippon Kumite, 8-9 godina
    Irma Imamović, 1. mjesto Kihon, 6-7 godina
    Merjema Fetić, 3. mjesto Yiu Ippon Kumite, 10-11 godina
    Naida Huseinspahić, 2. mjesto Kate i 1. mjesto Kihon Ippon Kumite, 8-9 godina
    Nedžejma Ismić, 1. mjesto Kihon i 2. mjesto Kihon Ippon Kumite, 8-9 godina
    Šejma Dulaš, 3. mjesto Kihon Ippon Kumite, 8-9 godina

Odlične nastupe su imali i naši takmičari: Tarik Begović, Almin Muhedin, Edi Malkoč, Evelin Beganović, Eldar Šut, Nedim Alispahić i Samir Pašanbegović. Navedeni takmičari su kao i uvijek opravdali povjerenje trenera i svakako bilježe odličan nastup i jedno iskustvo više, a obzirom da je takmičenje bilo međunarodnog karaktera i broj takmičara je bio znatno veći nego na domaćim takmičenjima,  pobjede u nekoliko krugova nisu bile dovoljne za pobjedničko postolje. Treneri kluba su ipak pohvalili nastupe svih takmičara uz komentar da je pojedinima za odličan uspjeh nedostajalo malo više sportske srece.

Više fotografija možete pogledati na našem facebook profilu.

Karate klub „Kumite" nastavlja sa pripremama za predstojeće aktivnosti, Međunarodno prvenstvo Tolmin 2013 u Sloveniji početkom mjeseca aprila, naše domaće prvenstvo u našoj organizaciji Otvoreno prvenstvo Kumite 2013 koje je planirano za 20.04.2013.g., te Europsko prvenstvo u maju 2013.g. u Veneciji, Italija.