PREPORUČUJEMO REKREACIJU:

07.05.2012.

Karate klub Kumite: Trud se isplati

U nedjelju 06.05.2012.g. takmičari Karate kluba „Kumite" su učestvovali na III Federalnom prvenstvu u tradicionalnom karateu koje se ove godine održalo u Kreševu u organizaciji Karate kluba „Zanshin" iz Kreševa.

 

karate_kumite_kresevo

Na ovom prvenstvu su takmičari našeg kluba dominirali u svojim kategorijama gdje su u pojedinačnim i ekipnim nastupima osvojili nevjerovatnih 17 zlatnih medalja, 5 srebrnih i 2 bronzane i to:

Amar Humić – 3 zlatne
Amila Ismić – 3 zlatne
Imran Fetić – 3 zlatne
Naida Huseinspahić – 3 zlatne
Edi Malkoč – 2 zlatne
Amila Ćorić – 2 zlatne
Almin Muhedin – 1 zlatna
Hamza Husaković – 1 zlatna i 2 srebrne
Nudžejma Ismić – 1 zlatna i 2 srebrne
Evelin Beganović – 1 zlatna i 1 bronzana
Selma Durmić – 1 srebrna i 1 bronzana

Takmičari našeg kluba Tarik Begović i Amer Cogo su takođe pokazali odličnu vještinu, ali su u svojim brojnim konkurencijama imali manje sportske sreće.

Ukupan skor najbolje govori da su naši takmičari svima pokazali kako iz dana u dan napreduju u prezentovanju ove plemenite borilačke vještine, te da, iako veoma mladi, mogu da adekvatno odgovore i mnogo iskusnijim takmičarima.

Fotografije sa ovog prvenstva pogledajte na sljedećem fb profilu kluba.
Naše takmičare polovinom mjeseca juna očekuje Mađunarodno takmičenje u Zadru, Republika Hrvatska, gdje ćemo iskoristiti priliku i odmoriti se na moru i „napuniti baterije" za drugu takmičarsku polusezonu.