PREPORUČUJEMO REKREACIJU:

12.05.2014.

Hrvački klub Bosna: Zlato za Emu Brkanić‏

09 i 10. Maja 2014, na međunarodnom hrvačkom turniru, koji je održan u Modrany (Slovačka) hrvači HK Bosne i HK Sarajeva iz Sarajeva su ostvarili zapažene rezultate.

hk_bosna_medalja

Na ovom turniru uz učešće preko 150 takmičara, 20 klubova iz 6 zemalja (Češka, Srbija, Slovačka, Mađarska, Slovenija i BiH) naši mladi hrvači su osvojili 1 zlatnu i 2 bronzane medalje.

Zlatnu medalju osvojila je Ema Brkanić, gdje je u toku takmičenja savladala sve svoje protivnice prije završetka prve runde. Bronzane medalje su osvojili Hamza Malagić i Kemal Džananović. U borbama za osvajanje 3. mjesta nisu uspjeli Husein Gegić i Munib Sejfić, iako su pokazali zavidno znanje i borbenost.

Želimo Vas napomenuti da su na ovom turniru učestvovale sve starosne kategorije što je pokazalo kvalitet i snagu ovo turnira gdje je bilo jako puno  kvalitetnih borbi.

Sarajevski hrvači su ponovo pozvani na turnir u Slovačku, koji treba da se odži već idući mjesec, što dovoljno govori o kvaliteti sarajevskih hrvača.