PREPORUČUJEMO REKREACIJU:

01.12.2015.

Završen međunarodni rekreativni badminton turnir - Sarajevo Open 2015

Sjajna grupa zaljubljenika u badminton iz više zemalja nastavlja svoju misiju širenja dobrih vibracija širom EX YU prostora. Gotovo svaki vikend oni pretvaraju u festival sporta i zabave sa naglaskom na turističku promociju sredina u kojima se održavaju rekreativni badminton turniri.

 

sarajevo_open_2015


Tako je bilo i ovaj put, turnir je organizovan u sportskoj dvorani "Zetra" koja je starije učesnike podsjetila na ZOI 84, a mlađi su imali priliku da osjete atmosferu tog velikog događaja koji se danas u velikoj mjeri devalvira odnosom države BiH prema Olimpijskom komitetu BiH i sportu u cjelini.

Iako je zrak u dvorani bio hladan, sportska junačka srca nisu dozvolila da ih to omete da pruže sve od sebe i da odigraju svoj najbolji badminton. Nije nedostajalo dramatike i neizvjesnih rezultata, a sve je bilo začinjeno sa mnoštvom osmijeha.



Nakon turnira većina učesnika je iskoristila priliku da osjeti prednosti sarajevske gastronomske ponude. "Stradala" je veća količina ćevapa koji su zaliveni pristojnom količinom piva i ostalih napitaka. Svi su iskoristili priliku da popiju pravu bosansku kafu i pojedu poneki kolač iz tradicionalne ponude sarajevskih slastičarni.

I, kao što je to red, dodjela medalja je izvršena u maloj pivnici na Marin dvoru!

Nakon lijepog vikenda u Sarajevu misija se nastavlja već sljedeće subote u Zagrebu na još jednom velikom okupljanju badminton zaljubljenika.

Turnir u brojkama:


Broj učesnika:102

Broj prijava: 127

Broj mečeva: 234

Broj kategorija:13

Igralo se na 9 terena

Predviđeno 234 meča i svih 234 odigrano.

Odigran: 531 set, 13336 poena

Odigrano je sve u 4657 minuta



Medaljama su se okitili:


MSA


1 .BAJŽEL MITJA  (SLOVENIJA)

2 .HOTKO TONI  (SLOVENIJA)

3. KRKAČ MATIJAŽ  (SLOVENIJA)

MSB


1.JALUŠIĆ JURICA  (HRVATSKA)

2.SREBRENJAK DEJAN (SLOVENIJA)

3.VAHA MILER LEO (HRVATSKA)

MSC


1 .TRTINJAK GORAN( HRVATSKA)

2 .RAKIĆ VLADA ( SRBIJA)

3. LUKA ĆURGUZ ( BiH)

WSA


1 .MILOVANOVIĆ ANDONA ( SRBIJA)

2 .KRTIĆ JOSIPA (HRVATSKA)

3. ŽUBRINIĆ MAJA( HRVATSKA)

WSB


1 .PRANDO DALILA (BiH)                

2 .OLJA FAJL (BiH)                            

3. DORA KOVAĆ (HRVATSKA)

WSC


1. TANJA ŠESTANJ-PERIĆ (HRVATSKA)

2 .AZRA KARUP (BiH)

3 .ELMINA HADŽIĆ (BiH)

MDA


1. VUGRINEC MARJAN (HRVATSKA)/KONDO YUTARO (JAPAN)

2. BO KOCH (DANSKA)/TINE ALBRECHT (SLOVENIJA)

3. FILIP LONČARIĆ( HRVATSKA) /TONI HOTKO ( SLOVENIJA)

MDB


1. MARIO ŠESTANJ-PERIĆ/TOMISLAV DRVARIĆ ( HRVATSKA)

2. DEJAN TOMAŽIĆ/ALEŠ ŠAVRIĆ (SLOVENIJA)

3. DALIBOR DORINKO/VEDRAN OBADIĆ  (HRVATSKA)

MDC


1. KENAN MLINAREVIĆ/ASAF KRŠLAK (BiH)

2. IRFAN BEŠLIĆ/SAŠA JAKOVLJEVIĆ (BiH)

3. LUCAS  GORATTO (BRAZIL)/KITAYAMA RYOTA (JAPAN)

WDA


1. ANDONA MILOVANOVIĆ /SOFIJA DMITROVIĆ (SRBIJA)

2. JOSIPA KRTIĆ/MAJA ŽUBRINIĆ (HRVATSKA)

3. EVA MEGLIĆ (SLOVENIJA)/TIJANA MANIĆ (SRBIJA)

WDB


1. TEJA BERNETIĆ/URŠKA TOMAŽIĆ (SLOVENIJA)

2. DALILA PRANDO/ELMINA HADŽIĆ (BiH)

3. JADRANKA KOLENOVIČ-DŽAPO/MARIJANA GALIĆ  (BiH)

XDA


1. PETAR RADOJEVIĆ/ANDONA MILOVANOVIĆ (SRBIJA)

2. BO KOCH DANSKA/SOFIJA DMITROVIČ  (SRBIJA)

3. MIROSLAV KOČIĆ (BiH) JOSIPA KRTIĆ  (HRVATSKA)

XDB


1. NIKOLA ŠOŠTARIĆ/SUZANA GUMBAS  (HRVATSKA)

2. VIVIJEN SAVOYE (FRANCUSKA) MIRJANA GALIĆ (BiH)

3. GORAN GLIHA/ELMINA HADŽIĆ (BiH)