PREPORUČUJEMO REKREACIJU:

04.02.2016.

Sarajevo badminton učestvovao na najvećem badminton turniru u regiji

BK Flex prvi je u Hrvatskoj održao dvodnevni rekreativni turnir, a ovo izdanje Servusa brojnošću natjecatelja potuklo je mnoge rekorde u Hrvatskoj i šire. Naime, peto izdanje brojilo je čak 203 prijave tj. 174 natjecatelja/ica! Zapažen nastup "Sarajevo badminton-a"

 

servus_2016


Sjajna organizacija


Osim sjajne atmosfere, veseli i činjenica da je 95% ukupnog poretka razigrano što se pozicija tiče što nikoga nije ostavilo nezadovoljnim (a neke kategorije brojile su i preko 30 igrača!). 

Turnir je, osim Zagreba i okolice, ugostio igrače/ice iz Srbije, BiH, Danske i Slovenije, a po dva predstavnika imali su Kina i otok Vis te Filipini s jednom predstavnicom i jednom navijačicom. 

Servus je ujedno na hrvatske turnire vratio i najjače Slovence koji su ovdašnje turnire u pravilu izbjegavali zbog loših uvjeta.


Uspjeh "Sarajevo badminton-a"


Članovi koji su otputovali u Zagreb, na turnir Servus 2016, imali su odlične rezultate: 

  • Dalila Prando, najbolja igračica kluba, osvojila je dvije zlatne medalje i ti u singlu i mješovitim parovima (kategorija WSC i XDC).
  • Hana Burazerović valorizovala je svoj trud na treninzima te osvojila dvije srebrene medalje (kategorija WSC i XDC).
  • Iljas Karamehmedović je osvojio srebrenu medalju, u mješovitim parovima sa Hanom Burazerović te bronzanu u muškom dublu sa Kenanom Mlinarevićem (MDC). U muškom singlu C kategorije završio je na 12. mjestu.
  • Kenan Mlinarević osvojio je bronzu u muškom dublu C kategorije, te dogurao do 11. mjesta u muškom C singlu.
Treba napomenuti da je konkurencija u svim kategorijama, zbog velikog broja prijava, bila izuzetno jaka.




Badminton oživljava rekreativno-sportsku scenu Sarajeva



"Udruženje - Klub sporta i rekreacije za sve" vrijedno promoviše badminton, kao olimpijski sport i broj članova se svakodnevno povećava.

"Sarajevo badminton" je projekat Udruženja koji je prvenstveno usmjeren na promociju važnosti vježbanja u svrhu održavanja vitalnosti organizma. 

Za "Sarajevo badminton" primarna ciljna skupina su sportski neaktivne osobe. 

Kroz projekat rekreativnog igranja badmintona, pokušavamo sportsku rekreaciju približiti što većem broju stanovnika Sarajeva. 

Ono što "Sarajevo badmitnon" odvaja od drugih amaterskih klubova je socijalizacija članova, aktivno druženje nakon treninga i termina, promocija porodične sportsko-rekreativne aktivnosti, uključivanje žena i djevojaka u sport, te afirmacija davno izgubljenog "amaterskog duha".


Badminton turnir Servus 2016 u brojkama i rang lista takmičara:


MEĐUNARODNI BADMINTONSKI TURNIR „SERVUS"

30. i 31.1.2016.

203 prijave, 174 natjecatelja/ica

MS ELITE

Borna Drvodelić (10:15, 15:11, 15:9)
Filip Jagar
Hrvoje Špes
Dario Karl
Dino Belas
Jan Krešimir Rožman
Dominik Doko
Patrik Sadaić (nije se pojavio)

WS ELITE

Dorotea Sutara (15:13, 15:13)
Dora Drvodelić
Nikolina Dimić
Lucija Trgovac
Maja Žubrinić
MD ELITE

Belas/Drvodelić (15:13, 8:15, 15:11)
Doko/Jagar
Radić/Špes
Hafner/Rožman

WD ELITE

Dimić/Drvodelić (15:7, 17:15)
Krtić/Sutara
Buchberger/Trgovac
Bobinac/Kovač

XD ELITE

Drvodelić/Drvodelić (15:12, 13:15, 15:10)
Jagar/Buchberger
Rožman/Trgovac

MSA

Mitja Bajželj (6:15, 15:10, 15:12)
Matjaž Krkač
Antonio Lovrić
Dario Karl
Goran Miletić
Igor Grudenić
Hrvoje Špes
Robert Bartol
Dalibor Duspara
Filip Bel
Sandi Šaban
Lars Olafsson
Zdravko Hržica
Zoran Mrkailo
Miroslav Kočić
Jaka Perpar
Vjekoslav Hrženjak
Marijan Skender
Lino Zadravec
Zvonimir Bušić
Tihomir Huđin
Igor Boršić
Marijan Stepan
Petar Vodopija
Mario Mahečić
Nikola Vodopija
Jurica Jalušić
Tomislav Kranjec
Mislav Balen
Sebastijan Krznarić
Lovro Hanžek (nije se pojavio)

MSB

Blaž Zakotnik (15:10, 12:15, 15:8)
Tomislav Drvarić
Leopold Alpeza
Antonio Marunica
Filip Ban
Siniša Mišković
Roman Miholčić
Filip Pipunić
Mislav Balen
Miha Stopar
Kristijan Furda
Dalibor Čorić
Marin Matekalo
Jan Barić
Andraž Vene
Ivan Magdelinić
Filip Vadlja
Denis Udovičić
Tomislav Perko
Siniša Dianić
Luka Sović
Aleksandar Tutić
Robert Milčić
Leon Arnaut Bedeković
Jovan Radovanov
Ivica Jandrić
Gregor Završnik
Fran Pipunić
Jiangyang You
Ozren Debić
Džanan Drobić
Zvonimir Stunja (nije se pojavio)

MSC

Antonio Marunica (21:15, 21:6)
Tadej Škof
Matej Šupljika
Goran Trtinjak
Juraj Stipetić
Matteo Ivan Nikolić
Dario Lacković
Luka Ćurguz
Luka Fleković
Josip Barišić
Kenan Mlinarević
Iljas Karamehmedović
Mirko Čorić
Ante Belamarić
Davor Rajković
Marin Mikulić
Marko Brincka
Dinko Vranić
Džanan Drobić
Tihomir Završki
Borut Špehar
Asaf Kršlak (nije se pojavio)

MSD

Danijel Tkalec (15:9, 10:15, 15:7)
Aljaž Kelhar
Tin Brezovečki
Ivan Milanovski
Siniša Vasiljević
Rene Matjanec
Marko Kovačević
Filip Perković
Teo Klanjčić
Tomislav Ivček
Fran Pigac

WSA

Sara Mikuš (21:15, 9:21, 21:10)
Andona Milovanović
Josipa Krtić
Maja Žubrinić
Urša Butara
Danijela Vuglek
Ana Rosandić

WSB

Davorka Fuzul (11:15, 15:11, 15:5)
Lidija Doko
Petra Bojanić
Iskra Jovanović
Lucija Frančić
Katarina Savić
Ana Ribić
Petra Lozo

WSC

Dalila Prando (15:10, 15:12)
Hana Burazerović
Anamaria Kuleš
Ana Boltužić
Jana Zidanič
Linda Mihaliček
Matea Zubčić
Lana Topolovac
Lea Oraić
Niki Wu

WSD

Ana Marquiza Quilicot (15:10, 15:10)
Ana Burić
Maja Stupalo
Iva Čivrak
Zala Stergar
Dijana Liciar
Tatjana Žegarac
Marina Vrbanić
9-10 Ana Babić
9-10 Petra Almić

MDA

Radić/Špes (15:10, 11:15, 15:7)
Koch/Olafsson
Albrecht/Vugrinec
Duralija/Zakotnik
Hajnšek/Kelher
Šaban/Duspara
Lovrić/Šikić
Jalušić/N.Vodopija
Rovan/Stjelja
Krznarić/Zadravec
Balen/Jurčić
Božinovski/Magdelinić
13-16 Stepan/P.Vodopija
13-16 Bel/Vadlja
13-16 Štrbenac/Vitek

MDB

Javurek/Presečan (15:9, 15:12)
Ćurguz/Mi.Kočić
Miler/Mišković
Furda/Petrinec
Vene/Završnik

MDC

Kirša/Stipetić (15:7, 15:11)
Drobić/Trtinjak
Karamehmedović/Mlinarević
Kuščević/Slapničar

WD

Doko/Žubrinić (13:15, 15:7, 16:14)
Fuzul/Stipanović
Bojanić/Frančić
Ninić/Štefok

XDA

Albrecht/Mlejnik (15:13, 15:2)
Miletić/Sutara
Jagar/Buchberger
Kočić/Krtić
Koch/Milovanović

XDB

Božinovski/Žubrinić (18:16, 13:15, 15:9)
Mišković/Stipanović
Miler/Fuzul
Trtinjak/Mikuš
Strgar/Kompari
Perko/Rosandić
Ninić/G.Ninić

XDC

Ćurguz/Prando (15:9, 15:3)
Karamehmedović/Burazerović
Trtinjak/Vrbanić
Drobić/Marković
Kovačević/Capjak